Zmiana liderów w Dywizji Srebrnej

W w niedzielnej, siódmej kolejce LK doszło do kilku ciekawych pojedynków. W Trocku, miejscowa Rozbudowa podejmowała La Palma Real. Wbrew oczekiwaniom to nie był „spacerek” dla miejscowych. Rozbudowa rozpoczęła spotkanie dość niemrawo, pozwalając gościom na zdobycie prowadzenia w 39′. Dopiero po przerwie gospodarze wzięli się do roboty i przystąpili do odrabiania strat. Efektem tego były trzy zdobyte gole i końcowe zwycięstwo.
Do najciekawszego i pełnego dramaturgi meczu meczu doszło jednak w Morburgu, gdzie miejscowy Kornik starł się z Ajaxem Nowy Amsterdam. Oto, co po spotkaniu powiedział trener drużyny z Morburga, Pavel Svoboda:

To już półmetek sezonu, a Kornik Morburg przeżywa kryzys. Drużyna, która w poprzednim sezonie walczyła o pozycje lidera i skonczyła na trzecim miejscu, teraz nie jest w stanie wygrzebać się ze strefy spadkowej.

Wczorajszy mecz z Ajaxem wygladał jak szansa na odkucie się. Kornik prowadził 1:0 na koniec pierwszej połowy. W drugiej Ajax wyrównał, ale dwie minuty potem przeciwnicy sami sobie wlepili gola przywracając Dreamlandczyków na prowadzenie.

A 10 minut potem katastrofa! Jeden z obronców Kornika dostał nie wiedziec czemu czerwona kartke, a Ajax nagle strzela trzy bramki pod rzad. I to – co gorsza – do własciwej bramki! Rezultat – 2:4 dla gości z (Nowego) Amsterdamu.

Dywizja Złota

Na drugim froncie doszło do zmian na pozycjach liderów w obu grupach! W gr. A Almera Kissaviarsuk wykorzystała przymusową pauzę Teutońskich Łowców i dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Al Fations Awa 07 wskoczyła na fotel lidera.

Dywizja Srebrna A

W grupie B doszło do bezpośredniego starcia głównych kandydatów do awansu: Surmeńskich Diabłów z Wilkami z Hanai. Z tej batalii zwycięsko wyszedł trener Diabłów, który odniósł bezdyskusyjne zwycięstwo nad rywalami.